1. MINI Balkan Bulusmasi.

 

İki aylık bir planlamanın ardından 25 Ekim Cuma 2013 talihinde  24 MINIPassion üyesi  14 MINI araçlarıyla  “aralarında 4 GP ve 2 Paceman ile “ Istanbul’dan , Yunanistan Kavala şehrine , MININorth un düzenlediği 1. MINI Balkan Buluşmasın  katılmak üzere yola çıkıtlar.  Yunanistan Romanya Sırbistan Ukrayna ve Bulgaristan’dan davet edilen MINI Kulüplerinden en büyük katilimi Türk ekibimiz sağladı.

 

1. gün 26 Ekim Cumartesi günü MININorth ekibiyle yapılan kahvaltının ardından Kavala şehrinin tarihi surlara gezilip yudumlanan kahvelerin ardından toplamda 60 MINI ve 1 km yi bulan bir konvoy ile 100 Km mesafedeki Xanthi şehrine öğle yemeğine gidildi.  Otele dönüsün ardından MINI Hellas Yunanistan MINI dağıtıcı firması tarafından üyelerimize Galaxy Kavala otel Roof unda özel bir parti verildi.

 

2. gün Kavala şehrinin limanında özel ayrılan bir bolüme bütün MINI Araçlar özen ile park edildi, Kavala halkına ve basınına bir MINI şöleni yapıldı. Ayni gün MINI North tarafından MINIPassion MINI Car Club Turkiye’ye hazırlanan özel plaket Kavala valisi tarafından kulübümüz adına Onur Baspinar’a verildi. Bunun yani sıra bütün katılımcılarla tek tek tanısan vali bey herkese madalyon armağan etti.

Yapılan bu şölenin artından 80 km mesafedeki Drama şehrine konvoy halinde gidilip buradaki 1.000 yıllık tarihi Aggitis mağrasi gezintisi yapıldı ve dağ restoranında geyik eti tadildi.

 

MINI Balkan buluşmasının son gününde Yunanistanin en meşhur pisti olan Serress pistine gidilip toplu şekilde atılan 2 turun ardından burada bütün MINI’lerin katıldığı mükemmel fotoğraflar çekildi. 2. MINI Balkan buluşması için İstanbul’a söz alan MINIPassion MINI Car Club Türkiye ekibi dönüşe geçti ve toplamda 1.500 kmlik bir yolu kavzasiz bir şekilde tamamladı.

 

Ayrintili resimler ve videolar icin; www.MINIPassion.net

MINIPassion MINI Car Club Turkiye Balkan BulusmasiMINIPassion MINI Car Club Turkiye 1. MINI Balkan Bulsumasi KavlaMINIPassion MINI Car Club Turkiye 1. MINI Balkan Bulsumasi KavlaMINIPassion MINI Car Club Turkiye 1. MINI Balkan Bulsumasi Kavla