PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini Countryman 2012 Yay Sorunu

MSTSGTL
11-01-2019, 19:33
Merhabalar arkadaşlar benim aracım mini countryman 2012 model dizel'dir. ve yaylardan cok rahatsızım. yayları değiştirsem değişen birsey olur mu? asfart kaymak gibi oldugunda sorun yok ama yol azıcık bozuk olsun tan duk tuk tak sesler geliyor ve içeriye cok duyuyor rahatsız ediyor arabadan sogutuyor o derece.. bunun bi cozumu varmıdır ne yapılması lazım içeriyede cok ses geliyor birde bu sorun var

yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden tesekkur ederim yorumlarınız için..

HaYachTs
13-01-2019, 12:09
Selamlar ;
Öncelikle Countryman karakter olarak sert bir araba zaten. Benden daha tecrübeli arkadaşlar var onların fikirleri daha faydalı olacaktır. Mesela ben bu sertlikten çok rahatsız olmadım ama runflat lastikleri çıkarıp normal kış lastikleri hatta orijinal 55 yanak yerine 50 yanak takmama rağmen konforu biraz arttı açıkçası. Artık normal lastiklerle devam etmeyi planlıyorum.

DOA
13-01-2019, 13:13
Ben de ayni yorumu yapicaktim. Eger lastikleriniz rft ise normal lastik ile degistirip aracinizi ciddi oranda yumusatabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

dkaya
14-01-2019, 13:01
runflat lastik yerine yumuşak hamur bir lastik tercih edin, yedek lastik olmadığı için de bagaja bir tamir kiti koyun, kafanız rahat devam edin :)

emreistutan
01-06-2019, 13:06
RFT lastikleri normal lastik ile değiştirip tamir kiti ile araç muayeneden geçebiliyor mu?

onursumer
03-06-2019, 02:05
RFT lastikleri normal lastik ile değiştirip tamir kiti ile araç muayeneden geçebiliyor mu?

kendim için konuşayım

r58 de ben daha 2 ay once yaptırdım , komple duz boru eksoz dahil rtf olmayan lastikle ön cam dahil film olduğu halde sadece film var hafif kusuru ile geçtim

sanırım istasyonda aracınızı teslim alan arkadaşlarla alakalı birazda

dkaya
03-06-2019, 14:26

geçiliyor sorun yok,