MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Arananlar (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   JCW için Recaro koltuk (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=132)

ozanozturk 14-09-2012 21:41

JCW için Recaro koltuk

Merhaba, aracım için Recaro'nun jcw için ürettiği koltuklardan almak istiyorum fakat komple deri olan mı alcantra olan mı kararsız kaldım. Bana hangisinin daha iyi olacağını nedeniyle söylerseniz sevinirim. Hatta çevrenizde satan eden varsa talip olabilirim:):)

Obaspinar 14-09-2012 23:53

Ozan;
Full deri koltuk yazin sicak ,kisin soguk olur kolay kolay kirlenmez ama bakimi zordur , Alkantara olan muazzam gorunumlu terleme yapmaz fakat bakimi inanilmaz zordur bi su doktunmu veyahut kola eski haline getirmek icin baya ugrasirsin.
Ikiside guzel ikiside zor bakimli ,fakat benim tercihim alkantara olan olurdu.

ozanozturk 15-09-2012 00:20

Alıntı:

Obaspinar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1136)
Ozan;
Full deri koltuk yazin sicak ,kisin soguk olur kolay kolay kirlenmez ama bakimi zordur , Alkantara olan muazzam gorunumlu terleme yapmaz fakat bakimi inanilmaz zordur bi su doktunmu veyahut kola eski haline getirmek icin baya ugrasirsin.
Ikiside guzel ikiside zor bakimli ,fakat benim tercihim alkantara olan olurdu.

Valla genel görüş alcantra yönünde bakalım temiz bulursam alırım bulamazsam yenisi için biriktirmeye başlarım.

Obaspinar 15-09-2012 00:33

JCW yerine yapabilicegin markalarda bulunuyo bi ara postlamistim resimleri bulim tekrarfan burda paylasirim...

GP 15-09-2012 05:04

full deri olanini alin bence alcantara olani pamuklaniyo resmen :)

ayhansahin 15-09-2012 15:12

alcantara bakımı çok zor arkadaşlar. Yani şu var arabayı ne kadar kullanıyorsun? Günlük kullanıyorsanız bence alcantara almayın çünkü günlük kullanıma uygun değil. çok çabuk kirleniyor, pamuklanıyor vs vs... ama ben zaten hafta sonu 2 saat kullanıyorum minicilerindenseniz alcantara alın. yıllarca kullanırsınız :)

ozanozturk 15-09-2012 21:55

Ben arabayı günlük olarak kullandığım için pamuklanma yapar o zaman, deri daha mantıklı duruyor. Fiyatları çok fark eder mi?

Memo 16-09-2012 14:22

Ben derisini canli gormedim ama arka koltuklarinla daha uyumlu olur sanki

ayhansahin 16-09-2012 15:28

deri daha ucuz olmalı mantıken :)

Obaspinar 17-09-2012 00:47

Evet, Deri biraz daha tuzludur, bir kirmizi R56 da vardi hatta bi ara satilikdi, koltuk koseleri deri ve baya kotu deforme olmustu , cok dayanikli degiller gibi...

GP 17-09-2012 03:34

inip binerken koltugun direk ortasina oturmak yerine kenarina oturup ortaya kayiyolar koltuk betondan olsa beton bile asinir o sekilde :)

ozanozturk 17-09-2012 04:35

Şimdi şöyle bir yanı da var arabada başka bir bölge alcantrayla değişmeyeceği için koltukların deri olması daha uyumlu olur. Valla biraz kilolu olduğum için ister istemez kenarlarla da temas baya baya oluyor:) Şöyle canlı görme fırsatım olsa çok rahat karar vericem de işte henüz o fırsatı bulamadım

ayhansahin 17-09-2012 11:25

Alıntı:

Obaspinar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1154)
Evet, Deri biraz daha tuzludur, bir kirmizi R56 da vardi hatta bi ara satilikdi, koltuk koseleri deri ve baya kotu deforme olmustu , cok dayanikli degiller gibi...

deri daha ucuz değil mi yahu alcantara'dan?

Obaspinar 17-09-2012 11:41

Alıntı:

GP Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1155)
inip binerken koltugun direk ortasina oturmak yerine kenarina oturup ortaya kayiyolar koltuk betondan olsa beton bile asinir o sekilde :)

:D

Alıntı:

ozanozturk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1157)
Şimdi şöyle bir yanı da var arabada başka bir bölge alcantrayla değişmeyeceği için koltukların deri olması daha uyumlu olur. Valla biraz kilolu olduğum için ister istemez kenarlarla da temas baya baya oluyor:) Şöyle canlı görme fırsatım olsa çok rahat karar vericem de işte henüz o fırsatı bulamadım

Belki Ata Motors da vardir canlisi...

Alıntı:

ayhansahin Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1158)
deri daha ucuz değil mi yahu alcantara'dan?

Malesef bende ole tahmin ediyordum , fakat dun bakinca fiyatlara 200 Pound civari "Full Deri" olani daha pahali...

Cooperscem 18-01-2013 16:04

Alcantara olanı mevcuttur

Alıntı:

Obaspinar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1159)
:D

Belki Ata Motors da vardir canlisi...

Malesef bende ole tahmin ediyordum , fakat dun bakinca fiyatlara 200 Pound civari "Full Deri" olani daha pahali...

Obaspinar 18-01-2013 20:06

Re: JCW için Recaro koltuk

Alıntı:

Cooperscem Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2038)

Full deri olanimi mevcut? Nedir full derinin fiyati?

Obaspinar 18-01-2013 20:25

Alıntı:

Cooperscem Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2038)

Alcantara olani ben bi hafta once aldim sizden.

Cooperscem 19-01-2013 17:19

"0" ları da var elimizde :D

Alıntı:

Obaspinar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2044)
Alcantara olani ben bi hafta once aldim sizden.

Obaspinar 19-01-2013 17:46

Alıntı:

Cooperscem Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2072)
"0" ları da var elimizde :D

@Cooperscem peki deri olan varmi showroom da derisini bi nasip olmadi gormek.

Cooperscem 23-01-2013 14:57

Ne yazık ki deri getirmiyoruz pek tercih edilmiyor ne BMW de nr MINI de

Alıntı:

Obaspinar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2073)
@Cooperscem peki deri olan varmi showroom da derisini bi nasip olmadi gormek.

13:01.