MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Soru - Cevap (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=93)
-   -   1.6 Cooper Otomatik vites titreme (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=4271)

MAD77 23-10-2018 00:53

1.6 Cooper Otomatik vites titreme

Selamlar aracım 1.6 Cooper 2008 model otomatik sanzuman 86700km de.Aracım ilk etapta motor soğuk iken ışıklarda durduğum vites D de iken titreme yapıyor vitesi deneme amaçlı boşa aldığım esnada titreme hafifliyor.Nedeni ne olabilir kronik bir sorun mudur bilgi verebilir misiniz teşekkürler

onursumer 23-10-2018 02:07

cooper de değil ama başka aracımda motor kulağından dolayı başıma geldi bu

Tarik 23-10-2018 02:50

D'de rölantide bekleme haricinde her şey normal mi? Seyir halinde gaza basınca veya çekince vs

DOA 24-10-2018 11:07

motor kulagi gibi geldi bana da

MAD77 25-10-2018 02:08

aracı aldığımda ekspertiz yaptırdım göztepede oradaki atolye şefi motor kulakçıklarında deformasyon olduğunu söylemişti 10 yaşını gören araçlarda olması muhtemel bir durummuş bunun üzerine Bostancı kosiflerde kontrol ettirdim değişmesine gerek olmadığını söylediler

ClubmanS 15-04-2019 01:04

Titreme ve zengin karisim uyarisi

Merabalar,titreme ile ilgili vanos degistirsiklerinde kesildigini duydum.
Bilgisi olan var mi acaba,R55 clubman S aracim 5-10 km ya da rolantide beklerken aracim titriyor. Bobinler bujiler degisti. Turbom yeni ve motoru yeniden topladik. O kadar para harcamisken bu titremeyi cozmek istiyorum. Vanos yeni ama uzak dogu menşeili. Geri kalan elektriksel parcalarin hepsi ya bosch yada delphi. Maf sensoru ve o2 sensorleri degismedi. Ama oksijen sensorleri ultrasonik yikamayla temizlendi. Yuklendigimde de bazen zengin karisim uyarisi aliyorum. Aracin 0-100 u 7sn civarindan 10 sn uzerine cikiyor ve 160 dedi mi isi bitiyor gram hizlanmiyor. Bilgi ve tecrube edinenlerden yardim rica ediyorum.

ClubmanS 03-05-2019 03:58

Oksijen sensoru de değişti turbo basınç sensoru,blow off yada boyle birseyden olur mu acaba ?Bazen çekişin düzelmesi icin yolda giderken cihazla ariza silme islemi yapiyorum ilginçtir düzeliyor,hava yakit ayarıyla mi alakalı acaba?

CEMX 03-05-2019 10:33

Maf sensörüne baktınız mı hocam.

ClubmanS 15-05-2019 00:05

Maf sensoru aracımda yok malesef, bazı amerika modellerinde var ama bende yok.

skiua 06-06-2019 00:15

Alıntı:

ClubmanS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 58955)
Maf sensoru aracımda yok malesef, bazı amerika modellerinde var ama bende yok.

Merhaba, n14 s aracımda dediğin gibi yukarıda maf sensörü yoktu ama altta oksijen sensörünü temizlettiğimde ( ucuz yollu ) giderinde i, rölantisinde ve motor sesinde ciddi bir düzelme yaşamıştım, maddi imkanına göre değiştirebiliyorsan değiştir veya temizlet bir de öyle bakmanı tavsiye edebilirim.

Mini F56’s
34 CAA 583

ClubmanS 08-06-2019 19:12

Alıntı:

skiua Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 59037)
Merhaba, n14 s aracımda dediğin gibi yukarıda maf sensörü yoktu ama altta oksijen sensörünü temizlettiğimde ( ucuz yollu ) giderinde i, rölantisinde ve motor sesinde ciddi bir düzelme yaşamıştım, maddi imkanına göre değiştirebiliyorsan değiştir veya temizlet bir de öyle bakmanı tavsiye edebilirim.

Mini F56’s
34 CAA 583

Merhabalar,oksijen sensörlerinden bank 1 değişti ama çözülmedi,başta ikisini de ultrasonik temizlemiştim bank 2 yi değiştirmedim. Ama sanirim problemi buldum, yuksek basinc yakit pompasını kontrol edeceğim,olmadi bank 2 oksijen sensörünü de değiştireceğim.

skiua 08-06-2019 20:16

Alıntı:

ClubmanS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 59051)
Merhabalar,oksijen sensörlerinden bank 1 değişti ama çözülmedi,başta ikisini de ultrasonik temizlemiştim bank 2 yi değiştirmedim. Ama sanirim problemi buldum, yuksek basinc yakit pompasını kontrol edeceğim,olmadi bank 2 oksijen sensörünü de değiştireceğim.

Yüksek basınç pompasını direk değiştirmeye gitme, obd cihazı ile basıncını kolaylıkla ölçebilirsin, çünkü bu meret tamamen üflemediğinde bozulduğu anlaşılıyor, arada düşük basınçla da yakıt aktardığı oluyor, maliyeti de yüksek, yine emin olamazsanız deneme olarak maslakta sürekli gittiğimiz yerlerde çıkma olabilir önce dene sonra değiştir derim.

Mini F56’s
34 CAA 583

ClubmanS 18-06-2019 15:06

Elimdeki cihaz tam olarak yeterli değil hattı sokup kontrol edince hersey normal. Ama belirli bir hava akisi varken 30 40 km hizla giderken vitesi N ye atip arizalari obd ile siliyorum duzeliyor. Muhtemelen HPFP un kendisinde problem var,oncelikle o ring vs degisimi yapicam sonra olmazsa komple degistiririm. Zaten mini cooper S lerin yuksek basinc yakit pompaları 1.6 turbo peugeot pompalarıyla aynı kucuk değişiklikler var sadece.onu takar bakarim keyfime..
Alıntı:

skiua Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 59052)
Yüksek basınç pompasını direk değiştirmeye gitme, obd cihazı ile basıncını kolaylıkla ölçebilirsin, çünkü bu meret tamamen üflemediğinde bozulduğu anlaşılıyor, arada düşük basınçla da yakıt aktardığı oluyor, maliyeti de yüksek, yine emin olamazsanız deneme olarak maslakta sürekli gittiğimiz yerlerde çıkma olabilir önce dene sonra değiştir derim.

Mini F56’s
34 CAA 583

16:26.