MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Soru - Cevap (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Motor Arızası , Güç azalması !! (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=3725)

cgds4rkn 15-09-2017 15:28

Motor Arızası , Güç azalması !!

Arkadaşlar Cooper s 184 hp aracımla bugün , sport modda , sport şanzumanda , dsc off gazlamak istedim. 2. vitesin sonuna kadar patinaja geldi sonra ise motor arıza lambası yaktı, ekranda gelen yazıda motor arızası güç azalması , tam motor güç kullanımı artık mümkün değil dikkatli kullanın en yakın mini servisine gidin gibi bi uyarı verdi. 10 dk dnlendirip kullandıgımda arıza sönmüştü, arızayı aracın kaydettiğini düşünüyoruz yarın bilgisayara bağlayıp arızanın sebebini öğrenecez. Başına böyle bişey gelen varmı aranızda ? nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.

batudinc 19-09-2017 03:09

Alıntı:

cgds4rkn Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 53529)
Arkadaşlar Cooper s 184 hp aracımla bugün , sport modda , sport şanzumanda , dsc off gazlamak istedim. 2. vitesin sonuna kadar patinaja geldi sonra ise motor arıza lambası yaktı, ekranda gelen yazıda motor arızası güç azalması , tam motor güç kullanımı artık mümkün değil dikkatli kullanın en yakın mini servisine gidin gibi bi uyarı verdi. 10 dk dnlendirip kullandıgımda arıza sönmüştü, arızayı aracın kaydettiğini düşünüyoruz yarın bilgisayara bağlayıp arızanın sebebini öğrenecez. Başına böyle bişey gelen varmı aranızda ? nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.

Motor benzin pompalayan mi ole bisi benm basimada geldi daha yeni degistirdim sonuodu yanip en sonun cok yapinca yeniledim fakat bgn tekrar yapti degistirmeme ragmen tekrar goturcem

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Captainmini 19-09-2017 03:26

Alıntı:

cgds4rkn Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 53529)

Öncelikle hoşgeldiniz. Kendinizi tanıttıktan sonra yardım isteyebilirsiniz. İyi forumlar.

Knight 21-09-2019 01:20

Merhaba, bahsettiğiniz arıza benim de başıma geldi. Çözüm bulabildiniz mi acaba.

TOM 24-09-2019 15:36

Alıntı:

Knight Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 59587)
Merhaba, bahsettiğiniz arıza benim de başıma geldi. Çözüm bulabildiniz mi acaba.

Merhaba, katalitik konvertör varsa aracınızda bi kontrol edin derim

temporarypeace 28-09-2019 21:51

herşey olabilir benimde başıma gelmişti pistonlardan biri alttan çatlamıştı bütün takım değişti mini güzeldir ama nazlı arabadır :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

temporarypeace 28-09-2019 21:52

eğer aracı yükliycekseniz mutlaka motoru elden geçirin derim araçta yazılım var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berkchkan 02-02-2020 03:27

Bugün aynı şey benimde başıma geldi spor moda alıp gazlamak istedim 5. Saniyesinde uyarı versi arıza bildirimi yaptı aşırı ısınma motora zarar verebilir güç kaybı falan diye bir uyarı verdi. Stop ettim çalıştırdım giderken söndü normale bindi ama her asıldığımda yada performanslı kullanımlarda böle yapacak korkusuyla da zevkini alamıyorsun aracın başına gelenler ne yaptıda düzeldi bu sorun ? Benim arabada down pipe var kat iptali var onla alakalı olabilir mi dicem ama bilemedim

ahmetakyurek 14-02-2020 13:22

Popüler alışveriş sitelerinden birinden OBD2 cihazı al, sanırım 60/70tl civarında (iphone kullanıyorsan wifi versiyonunu android kullanıyorsan bluetooth versiyonunu tercih et ve PIC18F25K çipli). Telefonuna OBD scanner programı yükle, program içinde Diagnostic trouble codes kısmında hataları tara, çıkan hata kodlarını burda paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız yada google arattırırsan çok kolay bir şekilde aracınla ilgili neler olduğunu bulabilirsin. Aracın limp moda giriyor, bunun bir çok sebebi olabilir. En şüpheli olan Dumpvalfin diyaframı yırtılmış olabilir, aşırı gazladığın zaman hava kaçağı oluşuyor olabilir. dediğim gibi bunu anlamanın yolu OBD tarayıcı yada en garantili olanı servise gitmen :))) Aslında bir mini kullanıcının elinde bir tane olması şart bence. bende 2 tane var (wifi/bluetooth). Gazlama konusunda da haklısın sorun çözülmeden bencede çok fazla gazlama. DP ve Kat iptali aynı şey, onunla alakalı olduğunu sanmıyorum.

02:13.