MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Arananlar (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   2011+ Cooper S+JCW Parcaları Arıyorum.... (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=1245)

997TT 25-06-2014 23:22

2011+ Cooper S+JCW Parcaları Arıyorum....

2011+ ustu Mini Cooper S+JCW ıcın;
Forge Intercooler.(Yada baska marka)
Aem ıntake
Diferansiyel Kilidi
Kamber Kiti
Sparco/Recaro koltuk arıyorum.
Duzgun Sıfır/ikinci el parcaları satın almak ısterım.

Obaspinar 25-06-2014 23:23

Proje baslasin:)

997TT 25-06-2014 23:53

Baslasın baslasın ama yardımlarını beklıyorum Mike...
6 temmuza kadar hangılerı yetısırse artık. Ama cooler elzem.

997TT 26-06-2014 00:03

Ama yazdım ya,sıfır yada ıkıncı el dıye ;)
Her turlu yonlendırme ve yardıma acıgım.
6 temmuza kadar ne kadarı olursa artık....

Cem.B 26-06-2014 00:19

http://www.waymotorworks.com/os-gike...5-r56-r57.html

Bu gece alinsa en gec 30 haziranda elde olur

immo 26-06-2014 00:38

2011+ Cooper S+JCW Parcaları Arıyorum....

Way türkiyeye göndermiyor abi :) @Cem.B

Kamber kitini verebilirim ben HKS marka, Ahmet Cipa'nin aracında kullandığı. 600TL'ye satın aldım aynı paraya veririm. Pazarlık yok. :)

Bu arada AEM'e vereceğiniz parayla allah aşkına short ram bir filtre kiti yapın, tanıyorsunuz az çok ustaları.

http://www.dnafilters.com/images/new...ORANGE-WEB.jpg

Cem.B 26-06-2014 00:43

Alıntı:

immo Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21622)
Way türkiyeye göndermiyor abi :) @Cem.B

Kamber kitini verebilirim ben HKS marka, Ahmet Cipa'nin aracında kullandığı. 500TL'ye satın aldım aynı paraya veririm. Pazarlık yok. :)

Bu arada AEM'e vereceğiniz parayla allah aşkına short ram bir filtre kiti yapın, tanıyorsunuz az çok ustaları.

http://www.dnafilters.com/images/new...ORANGE-WEB.jpg

Wayin yollamadigini bnde biliyorum arkadasima ordan aldirip dhl ile yollatiyoruz ztn :)

Obaspinar 26-06-2014 01:35

Alıntı:

997TT Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21618)
Baslasın baslasın ama yardımlarını beklıyorum Mike...
6 temmuza kadar hangılerı yetısırse artık. Ama cooler elzem.

Elimden geldigince herzamanki gibi yardimci olucam ;)

997TT 26-06-2014 01:40

Short intake cok guzel fıkır,uyguladınız mı ve nasıl bır kazanım aldınız? Cok faydalı gorunuyor cıdden.
Kamber kıtını neden kullanmadınız? Eksık yada fazlasını paylasırsanız sevınırım ;)
Quaife dusunmustum,Way nasıldır? Kullanıcı yorumlarına nasıl ulasırız? Tek amac pıst benım ıcın.
Yardımlar ıcın cok tesekkur ederım sımdıden.

AYHAN 26-06-2014 02:01

R56 2011 artilarda mekanik kilit var mi ? Benim bildigim yok, elektronik kilit komple kapanabiliyor mu benimde bilgim olsun .

Efecan 26-06-2014 02:18

Quaife kullanipta pisman olan gormedim. Benim tercihimde o yonde olurdu. Intercooler alta. Btg bi jcw icin siparis gecmisti ama yetismeyince forge almisti jcw sahibi belki ellerinde hazir vardir yoksa baya bekletiyorlar.

997TT 26-06-2014 02:51

Gp de sadece elektronık kılıt var Gp mode da ama ınan farkını gormedım. Oyuzden kılıt bakıyorum.
Quaife da oranlar cesıtlı,pıst ıcın cooper'a ne uyar bılgım yok. Fıkır verırsenız sevınırım.
Alta nın cooler performansı Forge dan ıyımı? Genelde forge tercıh edılmıs,bılmedıgımden soruyorum.
Ayrıca Way ın stesınde 2 saat gecırdım,o ne parcalar arkadassss!

immo 26-06-2014 02:52

Alıntı:

997TT Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21627)
Short intake cok guzel fıkır,uyguladınız mı ve nasıl bır kazanım aldınız? Cok faydalı gorunuyor cıdden.
Kamber kıtını neden kullanmadınız? Eksık yada fazlasını paylasırsanız sevınırım ;)
Quaife dusunmustum,Way nasıldır? Kullanıcı yorumlarına nasıl ulasırız? Tek amac pıst benım ıcın.

Short Intake şu anda sadece benim bildiğim kadarıyla bursa'daki büyük turbolu r56'da ve @karol nicki İsa Abimizin aracında var. Ben kendi aracıma uygulamadım, hala standart jcw tuning kit filitresiyle geziyorum ben :) Ama mantık olarak motorun en iyi hava alan, ve en fazla soğuk hava çeken yeri orası. Ayrıca turbo araçlarda short ram'in her zaman daha verimli olduğu defalarca tartışıldı. Bu paylaştığım DNA stage 3'ün fiyatı uygun olsa ondan alınır ama gelin görünki 2400TL civarında bir fiyata geliyor.

Kamber kiti açıkçası benim kullanımım için gereksiz geliyor, aracımı piste falan soktuğum yok, bir heyecanla satın almıştım Ahmet Bey'den pist setupı yapalım diye, 2 gün o şekilde gezdim, sonra apaçi işi düşürdüm yine arabayı. O yüzden kamber kiti olsa n'olur olmasa n'olur kanaatindeyim.

Alta Intercooler'ı son kalanı ben aldım BTG'den, ellerinde yok diye biliyorum ama sormakta fayda var. Powershop'ta Forge olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

997TT 26-06-2014 03:07

Short ıntake tabıkı cok faydalı ama bıze yararı oluyor mu,o onemlı. Yoksa faydası varsa malıyet bırsekılde odenır ;)
Alta mı forge mu? Bunun kıyaslamasını nasıl yaparız? En kotu almanyadan getırtırım ama hangısı daha ıyımrandıman verıyor?
Kamber kıtı alabılırım sızden....

GP 26-06-2014 03:12

Abi altanın ürünleri genelde pek işe yarayan ürünler değil hatta r53 için olan intercoolerlarında güç düşüyodu resmen :)

Efecan 26-06-2014 03:36

Alıntı:

GP Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21641)
Abi altanın ürünleri genelde pek işe yarayan ürünler değil hatta r53 için olan intercoolerlarında güç düşüyodu resmen :)

Abi r56 icin oyle degil.. Metin abiylede baya konustuk bunuda bende alta komple egzoz var intercooler var aynilari ahmet cipa kullaniyor pistte derecesi belli.. R53te dedigin dogru kotuydu alta sen daha iyi bilirsin..

Ben evolve intercoolera niyetlenmistim ama fiyati cok ucuktu. Alta mi forge mu dersek ikiside asagi yukari ayni derecede tatmin eder. Sure kisitli oldugu icin bence kolay erisebileni alin kullanin..

997TT 26-06-2014 03:46

Cabuk ulasim iyi fikir ;)
Benimde derecelerim ortada ama cooler'im yok! Haha ;)
Short intake ve cooler i halletmek iyi olur.
Cooler borularla mi geliyor yoksa borular icin kit almalimiyim?

Memo 26-06-2014 10:37

6 Temmüz da ne var? Pist var deme gene yokum

Obaspinar 26-06-2014 10:40

Alıntı:

Memo Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21645)
6 Temmüz da ne var? Pist var deme gene yokum

Istanbul Park olmasi lazim yanlis bilmiyorsam.

Cem.B 26-06-2014 10:52

Alıntı:

997TT Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 21627)

Way değil abi OSgiken marka bnm dediğim aracına olurmu bilmem ama kullananlar çok memnun

18:57.