MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Soru - Cevap (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=93)
-   -   R56 stop etme sorunu (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=3971)

mehmetgüney 23-02-2018 02:16

.

Necep 26-02-2018 00:43

Aracınız sente atlıyor olabilir ve sanırım yüksek ihtimal aracınız motor istiyor. Yağ yakımıda varsa aracınızı güvenilir bi yere rektefiye ettirin.

Captainmini 26-02-2018 04:01

Alıntı:

mehmetgüney Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 55549)
Merhaba Arkadaşlar;
Tekirdağ dan sorunuma çare arıyorum ancak bir türlü bulunamadı :(
2008 model 121.000km de mini cooper otomatik r56 aracım
Sürekli olmamakla birlikte ışıklarda yada kavşaklarda fren yapıp duraksadığım esnada devir saati düşüyor ve stop ediyor..
Sorunla ilgili arıza tespit cihazına bağladığımızda
''EMME BORUSU BASINÇ FARKLILIĞI , TUTARLILIK''
şeklinde arıza göstermektedir..
Aracımın bujileri, mutlak basınç sensörü değişmiştir.
Boğaz kelebeğide temizlenmiştir ancak sorun devam etmektedir.

Bu konuyla ilgili kime danışmam gerekir?
Daha önce başına gelip sorunu çözebilen varmı dır?
inanılmaz derecede zor durumdayım yardım ederseniz sevinirim sevgiler selamlar..

İyice bakmak gerekiyor. Benzin pompasıyla alakalı olabilir.

Necep 28-02-2018 02:40

Alıntı:

mehmetgüney Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 55616)
Daha neler Hocam yağ yakımı gibi bir durum yok.. Bugün daha önceden mini ile ilgilenmiş bir motor ustası buldum sonunda çok şükür.. Hava emiş borusunu benden önceki sahibi çatlak olmasına rağmen değiştirmemiş izole bant ile yapıştırmışlar araç ısınınca bu bantın yumuşadığı ve bu bölgeden hava aldığını söylendi kesinlikle contalarıyla birlikte bu borunun değişmesi gerektiğini söyledi ve parçanın siparişini verdik bakalım sorunum inşallah çözülür..

Ayrıca daha önce gittiğim hangi usta varsa sürekli deneme yanılma yöntemiyle arızayı bulmaya çalıştılar.. Isınınca stop ettiğini söylediğimde birisi bujiler dedi değiştirdim diğeri ateşleme bobinleri dedi değiştirdim başka bir usta basınç sensörü dedi değiştirdim daha başka usta boğaz kelebeği temizlencek dedi temizlettim anlayacağınız 1000 lira gibi para ödedim ama arızam düzelmedi :S

Bilirim mini nazlı arabadır ve sanayide tanıdığın yoksa seni üzer. Belki sorununuz çok basittir bi boruda hava kaçağı vardır maliyeti ucuzdur ama ustayı uğraştırır. Sana şunu alalım takalım belki düzelir diyen ustaları boşver. Kesin teşhis koyabiliyorlarsa parça değiştirin yoksa paranız boşa gider sağlam parçaları yenilemiş olursunuz.

Captainmini 28-02-2018 05:06

Alıntı:

mehmetgüney Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 55616)
Daha neler Hocam yağ yakımı gibi bir durum yok.. Bugün daha önceden mini ile ilgilenmiş bir motor ustası buldum sonunda çok şükür.. Hava emiş borusunu benden önceki sahibi çatlak olmasına rağmen değiştirmemiş izole bant ile yapıştırmışlar araç ısınınca bu bantın yumuşadığı ve bu bölgeden hava aldığını söylendi kesinlikle contalarıyla birlikte bu borunun değişmesi gerektiğini söyledi ve parçanın siparişini verdik bakalım sorunum inşallah çözülür..

Ayrıca daha önce gittiğim hangi usta varsa sürekli deneme yanılma yöntemiyle arızayı bulmaya çalıştılar.. Isınınca stop ettiğini söylediğimde birisi bujiler dedi değiştirdim diğeri ateşleme bobinleri dedi değiştirdim başka bir usta basınç sensörü dedi değiştirdim daha başka usta boğaz kelebeği temizlencek dedi temizlettim anlayacağınız 1000 lira gibi para ödedim ama arızam düzelmedi :S

Size tavsiyem o çatlağı kendiniz idareten onarmanız ve hava almadıgından emin olmanız.. Sonra tatbik edin,bakalım stop durumu yaşanacak mı..

Captainmini 28-02-2018 18:47

Anlaşıldıgı üzere vakum kaçağı mevcut. Değişecek parça ile sorununuz bitecektir. Geçmiş olsun.

KemalErtek 28-02-2018 20:03

Uğraştırmışlar sizi, en kısa zamanda sorun hallolur inşallah,

Bencede vakum kaçağı gibi gözüküyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

01:59.