Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2017   #15
LORD'S
Guest

Forum Bilgileri

Alıntı:
mutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar herkese...ben de öncelikle far tuning ile görüştüm ancak dikkat edilmesi gereken husus orjinal siyah farlarımız mat siyah renkte. Far tuning bu boyayı sadece piano black yapıyor ve boyandığı yakından bakınca anlaşılıyor.

İmmo sayesinde ben de geçtiğimiz günlerde Bostancı sanayide Farcı Cihan'a gittim. Açıkçası yaptığı işçilik far temizliği + mat siyah boyama gerçekten çok başarılı, fiyat ise oldukça şaşırtıcı. Tavsiye ederim...
Sizin araç R60 mıydı? Benimde mesela farcı tanıdığım var Bahçelievlerde yıldız far temizleme diye biyer. Far işi yapıyorum diyen insanların çoğu bu adama yolluyor temizlemeye ben şahit oldum. Eski R50 aracımın farları temizletmiştim sökmesi zor farlardan birtanesidir. Normalde keserek açarlar bu adam tornavida ile kastıra kastıra kesmeden biçmeden açtı en kalından en ince zımparaya kadar zımpara yaptı tabi gelişi güzel değil eliyle yaptı ve her işlemden sonra ışığa tutup baktı. sonra zımpara makinesiyle daha sonra kalın pastadan ince pastaya daha sonrada cila yaptı. İstese içinin buharını siler takardı. Ve adam günde 2 tane far temizliyebiliyo o kadar uğraşıyo. Far camını oturttuktan sonrada penslerle tutturdu. Bende 1 2 saat geçtikten sonra hadi takalım ben gidiyim demiştim. Usta olmaz dedi şimdi takarım biri arabaya yaslanır kayar falan dedi. Sen yarın gel o iyice kurusun kenarındaki silokonları da ayıklarız açılmamış far gibi olur dedi. Taktığında da herkes yeni far mı aldın diye soruyordu. Bu adamda mesela her türlü far temizleyip boyama işlemi yapıyo. Nitekim benim elektronikcim var oda demişti arkadaşım garantili boyama işlemi yapıyor diye. Ancak ben bu işin kralı far tuning maslak diye duydum ve o adam bana r60 boyama işlemi sağlıklı değil mercek kenarındaki nikelajı da boyamak lazım oda kötü durur dedi. Orayı boyamamak için kağıt bant bile çeksem nikelajın atma ihtimali yüksek dedi. Elimde siyah zeminli kazalı araçtan çıkma var onu satın alırsın içini değiştirip yaparım demişti yani fiyat 1.000 liranın üzeri bir fiyattı

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi