Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-03-2014   #3
UFK
MINIPassion.net

UFK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul/Turkiye

Üye Garajı

Alıntı:
MaGiRuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Urun hakkinda bilgi verirmisiniz, gidis yakis, ariza, isinma vs yapiyormuydi arac. Bende chip ariyorum aslida, araci gun asiri kullaniyorum problem cikmamasi icin ne yapmali

Öncelikle şunu belirteyim, bu ürün sadece N18 motorlar için. Kutunun içinde 10 kademeli bir ayar düğmesi var. Standartta %50'de geliyor ancak üretici stock GP'de %30'da stok N18 JCW'de de %40'da kullanılmasını tavsiye ediyor. Ben %30 ile yani 3. kademede başladım. Arabanın yaklaşık 100 km kadar adaptasyon süreci var. Her geçen km'de daha da iyi gittiğini hissettiriyor. 10-15 gün sonra ayarı %40'a aldım. Vuruntu olmadı sanırım kullandığımız yakıtın oktanı yeterlı geldi. Bu ayarı yükselttikçe basınç artıyor ancak aynı anda oktanı da arttırmak gerekiyor.
Sonuç olarak stok gp'de %40'lık ayarla sorun çıkmıyor.
Yakıt hiç değişmedi. Pist gibi bir ortamda kullanmadığım için ve havaların da sıcak olmamasından ötürü sıcaklıkla ilgili bir yorum yapamayacağım.
Ben her gün kullanıyordum hiç sorun yaşamadım. Bu tune farkını çıkarttığım zaman çok daha iyi anladım. Araba özellikle 4-5 bin devirden sonra ciddi hızlı ivmeleniyormuş.
GP #1465

UFK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla