Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-10-2019   #1
Mini62
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Tunceli

Standart Cooper r56 S sorun, kodlar ve titreme

Arkadaşlar merhaba 2012 cooper S sahibiyim aracım otomatik. Yüksek basınç pompası ve 4 buji değiştirip belirli sorunları çözmüştüm ancak araçta tekrardan arıza kodları çıkmaya başladı. Araç 50.000 km de.

Öncelikle bulunduğum yerde bu araçtan veya koddan VS. anlayan usta yok. O yüzden bu sorunları resmen kendim çözmek zorundayım.

2 kere olmak üzere P1339 hatası aldım. Bu hatayı aldığımda araç devirleniyor ancak yavaş hızlanıyor ve motor kendini korumaya alıyor. Yabancı forumlarda VS bunun bir sürü sebebi olabileceğini, vanostan,trigerden kaynaklanabileceğini söylüyorlar. Ancak araç daha 50 binde triger ile alakasız olacağını düşünüyorum.

Rölantide iken şaklama-dizel sesi var. Lpg li araç kullanan arkadaşlar varsa bilirler, bazen lpg enjektörleri bu tarz sesler çıkarır ancak benim araçta lpg yok ve araç dizelimsi ses çıkarıyor. Bariz şaklıyor. Araç belirli bir süre yatmış, acaba iticiler subaplara mı vuruyor diye düşünüyorum.

Devir 2 bin ve üstüne çıkınca aracın sağ ön tarafından iki metalin birbirine sürtme sesi gibi ses gelmekte. Aracı aldığımda v kayışının acilen değişmesi gerektiği söylenmişti bu ses oradan mı geliyor acaba?

Yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Aracın yağı 3 bin km önce değişti.
Mini62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla