MiniPassion.Net   

Go Back   MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" > Sponsorlarımız > Minauto > Servis & Yedek Parça

• MINAUTO, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. Turkiye'nin ilk resmi distributor onayina sahip ve Almanya BMW AG tarafindan resmi olarak taninan BMW kulubu BMW Car Club Turkey.

Seçenekler Stil
Alt 30-08-2017   #1
ikuybu
MINIPassion.net

ikuybu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: 46

Alıntı:
onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konuyu bi güncelleyelim nerdeyse 1 ay olucak 2012 cooper s otomatik sahibiyim

ilk otomatik vitesli aracım değil araç daha yeni 39bin km oldu

şanzıman normalde çok akıcı fakat ara ara ozellikle vites küçültürken sanki sarsıyormuş hissi yaşıyorum tabi bunu kendi diğer aracım otomatik i30 ve dsg polomla kıyaslayarak yapıyorum

daha once başka otomatik cooper kullanmadığımdan normal olabilir

genelde tüm araçlarımda 5. veya 6. yılda şanzıman yağını değiştirmeyi alışkanlık haline getirmiştim şimdi gene niyetim var değiştiğinde pamuk gibi olucağı hissiyatındayım fakat dediğim gibi cooper e yabancıyım ve sorun yaşamak istemiyorum

beni aydınlatıcak arkadaşlara ihtiyacım var

Bayadır aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum özellikle yokuş yukarı ve aşağı vites küçültürken çok sarsıyordu rahatsız ediyordu,ayn ahmet ustaya sordum kulakları kontrol ettirmemi söyledi.
Kulakları kontrol ettirdim sıkıntı yoktu.

Burdaki usta akü zayıf bindin mi arabaya dedi evet bir müddet bindim dedim bi makinaya bağlayalım bakalım dedi.
Araç akü zayıfken bir kaç kere gaz kelebeği arızası vermiş düşük voltajdan dolayı.
Gaz kelebeği adaptasyonu yaptı ve vites geçişleri düzeldi.basit ama etkili çözüm oldu.
ikuybu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-08-2017   #2
onursumer
MINIPassion.net

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

Üye Garajı

Alıntı:
ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bayadır aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum özellikle yokuş yukarı ve aşağı vites küçültürken çok sarsıyordu rahatsız ediyordu,ayn ahmet ustaya sordum kulakları kontrol ettirmemi söyledi.

Burdaki usta akü zayıf bindin mi arabaya dedi evet bir müddet bindim dedim bi makinaya bağlayalım bakalım dedi.
Araç akü zayıfken bir kaç kere gaz kelebeği arızası vermiş düşük voltajdan dolayı.
Gaz kelebeği adaptasyonu yaptı ve vites geçişleri düzeldi.basit ama etkili çözüm oldu.

Benzer bi sorun olabilir sanirim gunluk sikinti yok ama atiyorum dik bi yokustan asagi Iniyorum pat diye vites kucultiyor sert geliyor bayagi bana bi kontrol ettireyim sagol bilgi icin
onursumer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-10-2017   #3
Yiğit G.
MINIPassion.net

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Alıntı:

Bende de oluyor o sorun genelde otm lerde kronik sert geçişler veya vitesi düşürünce hafif sarması.. Yokuş aşağı inerken özellikle sogukken baya hissediliyor motor freni yapıyormuş gibi vuruyor hafif.. Ben sorun etmedim gösterdiğim yerlerde bu kadar normal dediler.Bi baktırayım o gaz kelebeği olayına.. Nasıl yapılıyor o adaptasyon ?
Yiğit G. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-10-2017   #4
ikuybu
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Alıntı:
Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende de oluyor o sorun genelde otm lerde kronik sert geçişler veya vitesi düşürünce hafif sarması.. Yokuş aşağı inerken özellikle sogukken baya hissediliyor motor freni yapıyormuş gibi vuruyor hafif.. Ben sorun etmedim gösterdiğim yerlerde bu kadar normal dediler.Bi baktırayım o gaz kelebeği olayına.. Nasıl yapılıyor o adaptasyon ?

Ben yaptırdıktan sonra hissedilecek kadar düzelme oldu daha yumuşak düşüyordu vitesleri.
Nasıl yapıldığının ayrıntısını bilmiyorum ama makinaya bağladığında düşük voltajdan dolayı daha önce gaz kelebeği arızası verdiğini gördük,arızayı silip reset attı düzeldi.
Alt 30-10-2017   #5
Yiğit G.
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Alıntı:
Ben yaptırdıktan sonra hissedilecek kadar düzelme oldu daha yumuşak düşüyordu vitesleri.
Nasıl yapıldığının ayrıntısını bilmiyorum ama makinaya bağladığında düşük voltajdan dolayı daha önce gaz kelebeği arızası verdiğini gördük,arızayı silip reset attı düzeldi.
yok bende öyle bir geçmiş hata görmedim.Belki farklıdır problemlerimiz sizdeki geçerken sarsıyor , bendeki vites 3 den 2 ye düştükten sonra frenliyor gibi oluyor , motor freni yapmışım gibi.Ama 5 den 4 e 4 den 3 e falan hiç sorun yok veya yükselirken sadece 3 den 2 ye geçerken yapıyor bendeki hafif sarsıyor.
Alt 30-10-2017   #6
ikuybu
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Alıntı:
Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yok bende öyle bir geçmiş hata görmedim.Belki farklıdır problemlerimiz sizdeki geçerken sarsıyor , bendeki vites 3 den 2 ye düştükten sonra frenliyor gibi oluyor , motor freni yapmışım gibi.Ama 5 den 4 e 4 den 3 e falan hiç sorun yok veya yükselirken sadece 3 den 2 ye geçerken yapıyor bendeki hafif sarsıyor.

Bendeki de aynı problemdi özellikle yokuş yukarı veya yokuş aşağı 3 den 2 ye düşerken sarsıyordu.diğer viteslerde problem yok denecek kadar az.vites yükseltirkende sorun yoktu.
Yokuş aşağı yavaşlarken frene basmaya korkuyordum sarsacak diye,arabaya ilk defa binen ne oluyor buna diyordu o derece sarsıntılıydı.
Alt 30-10-2017   #7
Yiğit G.
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Alıntı:
Bendeki de aynı problemdi özellikle yokuş yukarı veya yokuş aşağı 3 den 2 ye düşerken sarsıyordu.diğer viteslerde problem yok denecek kadar az.vites yükseltirkende sorun yoktu.
Yokuş aşağı yavaşlarken frene basmaya korkuyordum sarsacak diye,arabaya ilk defa binen ne oluyor buna diyordu o derece sarsıntılıydı.
alla alla o zaman aynısı sorun.. Ben baktırayım şu kelebek adaptasyonuna eyw iyi oldu valla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)