MiniPassion.Net   

Go Back   MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" > Sponsorlarımız > Minauto > Soru - Cevap

• MINAUTO, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. Turkiye'nin ilk resmi distributor onayina sahip ve Almanya BMW AG tarafindan resmi olarak taninan BMW kulubu BMW Car Club Turkey.

Seçenekler Stil
Alt 15-09-2017   #1
cgds4rkn
MINIPassion.net

cgds4rkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: tr Mersin

Standart Motor Arızası , Güç azalması !!

Arkadaşlar Cooper s 184 hp aracımla bugün , sport modda , sport şanzumanda , dsc off gazlamak istedim. 2. vitesin sonuna kadar patinaja geldi sonra ise motor arıza lambası yaktı, ekranda gelen yazıda motor arızası güç azalması , tam motor güç kullanımı artık mümkün değil dikkatli kullanın en yakın mini servisine gidin gibi bi uyarı verdi. 10 dk dnlendirip kullandıgımda arıza sönmüştü, arızayı aracın kaydettiğini düşünüyoruz yarın bilgisayara bağlayıp arızanın sebebini öğrenecez. Başına böyle bişey gelen varmı aranızda ? nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.
cgds4rkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
cgds4rkn'in Yazısını Beğenenler:
Alt 19-09-2017   #2
batudinc
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ISTANBUL

Alıntı:
cgds4rkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar Cooper s 184 hp aracımla bugün , sport modda , sport şanzumanda , dsc off gazlamak istedim. 2. vitesin sonuna kadar patinaja geldi sonra ise motor arıza lambası yaktı, ekranda gelen yazıda motor arızası güç azalması , tam motor güç kullanımı artık mümkün değil dikkatli kullanın en yakın mini servisine gidin gibi bi uyarı verdi. 10 dk dnlendirip kullandıgımda arıza sönmüştü, arızayı aracın kaydettiğini düşünüyoruz yarın bilgisayara bağlayıp arızanın sebebini öğrenecez. Başına böyle bişey gelen varmı aranızda ? nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.
Motor benzin pompalayan mi ole bisi benm basimada geldi daha yeni degistirdim sonuodu yanip en sonun cok yapinca yeniledim fakat bgn tekrar yapti degistirmeme ragmen tekrar goturcem

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
batudinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
batudinc'in Yazısını Beğenenler:
Alt 19-09-2017   #3
Captainmini

Captainmini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul Türkiye

Üye Garajı

Alıntı:
cgds4rkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle hoşgeldiniz. Kendinizi tanıttıktan sonra yardım isteyebilirsiniz. İyi forumlar.

MİNİ GP2
ANADOLU HİSARI
Captainmini isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-09-2019   #4
Knight
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

Merhaba, bahsettiğiniz arıza benim de başıma geldi. Çözüm bulabildiniz mi acaba.
Knight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-09-2019   #5
TOM
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İzmir

Alıntı:
Knight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, bahsettiğiniz arıza benim de başıma geldi. Çözüm bulabildiniz mi acaba.
Merhaba, katalitik konvertör varsa aracınızda bi kontrol edin derim
TOM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-09-2019   #6
temporarypeace
MINIPassion.net

temporarypeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: ankara

herşey olabilir benimde başıma gelmişti pistonlardan biri alttan çatlamıştı bütün takım değişti mini güzeldir ama nazlı arabadır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
temporarypeace isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-09-2019   #7
temporarypeace
MINIPassion.net

temporarypeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: ankara

eğer aracı yükliycekseniz mutlaka motoru elden geçirin derim araçta yazılım var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
temporarypeace isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2020   #8
berkchkan
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı

Bugün aynı şey benimde başıma geldi spor moda alıp gazlamak istedim 5. Saniyesinde uyarı versi arıza bildirimi yaptı aşırı ısınma motora zarar verebilir güç kaybı falan diye bir uyarı verdi. Stop ettim çalıştırdım giderken söndü normale bindi ama her asıldığımda yada performanslı kullanımlarda böle yapacak korkusuyla da zevkini alamıyorsun aracın başına gelenler ne yaptıda düzeldi bu sorun ? Benim arabada down pipe var kat iptali var onla alakalı olabilir mi dicem ama bilemedim
Alt 14-02-2020   #9
ahmetakyurek
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Popüler alışveriş sitelerinden birinden OBD2 cihazı al, sanırım 60/70tl civarında (iphone kullanıyorsan wifi versiyonunu android kullanıyorsan bluetooth versiyonunu tercih et ve PIC18F25K çipli). Telefonuna OBD scanner programı yükle, program içinde Diagnostic trouble codes kısmında hataları tara, çıkan hata kodlarını burda paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız yada google arattırırsan çok kolay bir şekilde aracınla ilgili neler olduğunu bulabilirsin. Aracın limp moda giriyor, bunun bir çok sebebi olabilir. En şüpheli olan Dumpvalfin diyaframı yırtılmış olabilir, aşırı gazladığın zaman hava kaçağı oluşuyor olabilir. dediğim gibi bunu anlamanın yolu OBD tarayıcı yada en garantili olanı servise gitmen )) Aslında bir mini kullanıcının elinde bir tane olması şart bence. bende 2 tane var (wifi/bluetooth). Gazlama konusunda da haklısın sorun çözülmeden bencede çok fazla gazlama. DP ve Kat iptali aynı şey, onunla alakalı olduğunu sanmıyorum.
ahmetakyurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ahmetakyurek'in Yazısını Beğenenler:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil