MiniPassion.Net   

Go Back   MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" > MINIPassion Pazar > Arananlar

• MINAUTO, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. Turkiye'nin ilk resmi distributor onayina sahip ve Almanya BMW AG tarafindan resmi olarak taninan BMW kulubu BMW Car Club Turkey.

Seçenekler Stil
Alt 09-01-2017   #1
Whodaluck
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul / Türkiye

Üye Garajı
Standart DOS CAI Satın Almak İstiyorum

Değerli Forum Sakinleri, merhabalar.
Maalesef üretici firma kapandığı için sıfırına ulaşamadığım bir parça tedariği arayışı içerisindeyim.
Üreticisi : Defenders of Speed
Parça : Cold Air İntake
Havayı Alta ya da AEM intakelerdeki gibi scoop'tan almaktan ise, Ön cam altındaki ızgaradan alıyor. Ayrıca seside diğer muadil ürünlere göre bence oldukça tatminkar düzeyde.

Parçanın kondisyonuna göre, rayiç bedelini konuşabiliriz.
Tüm bağlantı parçalarının eksiksiz olması zaruridir.

Teşekkürler
İyi forumlar.
Whodaluck isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2017   #2
Obaspinar
Administrator

Obaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

Üye Garajı

Ilk defa duydugum bir marka, Turkiyede kimsede duymadim acikcasi. Biraz bakindim bazi kule gergileri ile sorunsuz olmus ama GP2 nin kule gergisiyle denenmismi goremedim.

Bu arada GP2 nin kule gergisi JCW ile ayni degil bildiginiz uzere cok hafif daha yuksek bir bombesi var JCW e gore.
@Alik Ali Kemal Bey de BMC nin Carbon hava filtresi vardi bu dediginize benzer ama duruyormu hala bilemedim.
Alt 09-01-2017   #3
ismailgullu

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Muazzam bir hava filtre kiti gruppe m ile birlikte harika tasarıma sahipler fakat aşırı yüksek bir fiyatı vardı hatırladığım kadarı ile,6 aya yakın aem kullandım çok fark etmiyor ama sesi ve görünüşü için alınabilir.Performansa bence neredeyse hiç etkisi yok,ya da ben anlamadım.
ismailgullu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ismailgullu'in Yazısını Beğenenler:
Alt 09-01-2017   #4
immo
MINIPassion.net

immo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul / Turkiye

Defenders of Speed firması çok uzun zamandır kapalı. Bu kitten bulma şansınız maalesef yok artık.

Türkiye'ye hiç getiren olmadı. Yurtdışı forumlarda çok şanslıysanız belki çıkabilir.

Bu da kapanış mesajı sahibinin:

Hi FB Friends,

It's Clint from DoS.

Just wanted to drop a note to everyone that I'm in the process of shutting down Defenders of Speed over the next month. Apologies to everyone who checked-in w/me for the radio silence since October, but it was a tough decision. I will truly miss making hand-crafted parts that make MINIs go fast for a living, but ultimately it's the best choice for me and my family.*

Doing the research, testing, designing, testing again, prototyping, sourcing, TESTING AGAIN, & building parts that stand out from our competition was extremely fulfilling. As many of you may or may not know, I either completely assembled or helped-to assemble EVERY DoS-branded kit we made. (Many of the CAI kits have my signature on them to let folks know that an actual human made this for them.) I wanted to ship a little bit of passion for MINIs and craft with everything we sold. Craftsmanship is an essential part of who I am and it helped to define a unique niche for DoS as aftermarket MINI brand. Again, I will miss it terribly. It was fun to be an upstart in a market where quality and design is questionable at (many) times.

Thanks to my family, MINI friends, FB friends, loyal fans, NAM & *** members, everyone who used to come by the DoS booth at MINI events, (and even my friends that aren't all that into MINIs) for supporting the company. Defenders of Speed was an all consuming enterprise at times, so I'm looking very forward to hanging out with you as a husband, dad, brother, son, friend, and/or just-a-MINI-enthusiast again soon.

Best,

-Clint Cope
immo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2017   #5
Obaspinar
Administrator

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
ismailgullu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Muazzam bir hava filtre kiti gruppe m ile birlikte harika tasarıma sahipler fakat aşırı yüksek bir fiyatı vardı hatırladığım kadarı ile,6 aya yakın aem kullandım çok fark etmiyor ama sesi ve görünüşü için alınabilir.Performansa bence neredeyse hiç etkisi yok,ya da ben anlamadım.

Hatirladigim kadari ile @997TT Murat Bey de Aem ile olcum yapip performans a bir katkisi olmadigino soylemisti.

Ama kaput altindaki goruntuyu cok guzellestirdiginden suphe yok
Alt 09-01-2017   #6
997TT
MINIPassion.net

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı

Biara GP2'lere kafayi takmistim,sanirim sene 2013-14 arasiydi,herseyi test ettim. Kutu ici filtre f/p orani en yuksek... illa kit alinicaksa,Kit olarak en ucuz hangisi ise onu alin...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
997TT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2017   #7
GP
Onur Üyesi

GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri

Üye Garajı

türkiyede bu filtre kitini kullanan 1 kişi var o da forumdan ayhan satar mı bilmiyorum ama sıfırdan farkı yoktur onun filtre kitinin
GP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2017   #8
DOA
Onur Üyesi

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri

Üye Garajı

konu ilgimi cekti, dogru gorsele ulasamadim sanirim. kitin bir fotografini atabilir misiniz konuya
DOA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2017   #9
Whodaluck
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
Ilk defa duydugum bir marka, Turkiyede kimsede duymadim acikcasi. Biraz bakindim bazi kule gergileri ile sorunsuz olmus ama GP2 nin kule gergisiyle denenmismi goremedim.

Bu arada GP2 nin kule gergisi JCW ile ayni degil bildiginiz uzere cok hafif daha yuksek bir bombesi var JCW e gore.
@Alik Ali Kemal Bey de BMC nin Carbon hava filtresi vardi bu dediginize benzer ama duruyormu hala bilemedim.
@Obaspinar Onur, bilgi kirliliği olabilir tam emin olamadığım için bugün Kenan Uluçay ile görüştüm. Mekanı cennet olsun, Yusuf abi'de bu intaketen vardı diye hatırlıyordum fakat el değiştirmiş olabilir. Sonuç olarak mini auto'da yokmuş şu an.

Alıntı:
@ismailgullu İsmail, performanstan ziyade seninde belirttiğin gibi sesi bence muazzam. Ayrıca yaz aylarında göreceli olarak daha soğuk hava alabilir, keza çekilen havanın turboya giriş mesafesi çok kısa ve kaput içinde çok dolaşmıyor. Aklımda olsun, senin araç içinde bulabilirsem x2 bakayım

Alıntı:
Defenders of Speed firması çok uzun zamandır kapalı. Bu kitten bulma şansınız maalesef yok artık.

Türkiye'ye hiç getiren olmadı. Yurtdışı forumlarda çok şanslıysanız belki çıkabilir.

Bu da kapanış mesajı sahibinin:

Hi FB Friends,

It's Clint from DoS.

Just wanted to drop a note to everyone that I'm in the process of shutting down Defenders of Speed over the next month. Apologies to everyone who checked-in w/me for the radio silence since October, but it was a tough decision. I will truly miss making hand-crafted parts that make MINIs go fast for a living, but ultimately it's the best choice for me and my family.*

Doing the research, testing, designing, testing again, prototyping, sourcing, TESTING AGAIN, & building parts that stand out from our competition was extremely fulfilling. As many of you may or may not know, I either completely assembled or helped-to assemble EVERY DoS-branded kit we made. (Many of the CAI kits have my signature on them to let folks know that an actual human made this for them.) I wanted to ship a little bit of passion for MINIs and craft with everything we sold. Craftsmanship is an essential part of who I am and it helped to define a unique niche for DoS as aftermarket MINI brand. Again, I will miss it terribly. It was fun to be an upstart in a market where quality and design is questionable at (many) times.

Thanks to my family, MINI friends, FB friends, loyal fans, NAM & *** members, everyone who used to come by the DoS booth at MINI events, (and even my friends that aren't all that into MINIs) for supporting the company. Defenders of Speed was an all consuming enterprise at times, so I'm looking very forward to hanging out with you as a husband, dad, brother, son, friend, and/or just-a-MINI-enthusiast again soon.

Best,

-Clint Cope
@immo Evet, bu mesajı biliyorum. Keşke kapatmasalarmış, keza mini için butik parçalar üretiyordu el işçiliği ile

Alıntı:
Hatirladigim kadari ile @997TT Murat Bey de Aem ile olcum yapip performans a bir katkisi olmadigino soylemisti.

Ama kaput altindaki goruntuyu cok guzellestirdiginden suphe yok
Alıntı:
Biara GP2'lere kafayi takmistim,sanirim sene 2013-14 arasiydi,herseyi test ettim. Kutu ici filtre f/p orani en yuksek... illa kit alinicaksa,Kit olarak en ucuz hangisi ise onu alin...
@997TT Murat Abi merhaba. FB üzerinden de birkaç kere sana danışmıştım; çok sağol hiçbir zaman cevapsız bırakmadın sorularımı. Eğer bu kiti bulamaz isem, bende kutu içi bakacağım. Sadece kuru/yağlı sence tercihim hangisinden yana olsun kutu içi filtrede ?

Alıntı:
türkiyede bu filtre kitini kullanan 1 kişi var o da forumdan ayhan satar mı bilmiyorum ama sıfırdan farkı yoktur onun filtre kitinin
@GP Neden olmasın ? Herşeyin bir bedeli vardır

Herkese selamlar.
Whodaluck'in Yazısını Beğenenler:
Alt 09-01-2017   #10
Whodaluck
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
DOA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konu ilgimi cekti, dogru gorsele ulasamadim sanirim. kitin bir fotografini atabilir misiniz konuya
@DOA bulabildiğim görselleri ekliyorum, ayrıca aşağıya bir tanede link ekledim.Sanırım youtube daki araç stock ve 0.6 bar max basıyor olabilir, daha yüksek basınçlar için sesinin çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

Alt 09-01-2017   #11
ismailgullu

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

@Whodaluck şimdi sesi dinleyince güzel geldi aem e göre biraz daha sessiz.İlla ki artış oluyordur performansta ama hissedilir değil ben de var aem kit ama takmadım gp ye.Mekanik sesler ve turbo emiş sesini seviyorsan resonatör hortumu nu forge marka ile değiştirip kutu içi de iyi bir filtre takınca güzel sesler geliyor ama seviye ve ayrıntı olarak ne aem gibi ne de dos gibi.ben bir de gfb nin dumpvalve ni taktım özellikle turbo havayı boşaltırken çok güzel ama derinden sesler geliyor,benim için ideal oldu bu setup. Teklifin için ayrıca teşekkür ederim Gökay sen de bulursun inşallah.
ismailgullu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ismailgullu'in Yazısını Beğenenler:
Alt 10-01-2017   #12
997TT
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Fıltre kutu ıcı ıse kesın Bmc al...
Alt 10-01-2017   #13
Ozdemir
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

Alıntı:
997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Fıltre kutu ıcı ıse kesın Bmc al...
Murat abi selam,

Tan abinin senden aldığı GP 2 de Kutu içi falan mı vardı yoksa CDA,OTA tarzı BMC lerden mi vardı ? Alp'e sordum da hatırlayamadı

Bende de birtane 0 hiç kullanmadığım OTA duruyor ona belki custom bir çalışma yaparak monte edebilirim.
Ozdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-01-2017   #14
Obaspinar
Administrator

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Carbon BMC vardi o aracta.
Alt 10-01-2017   #15
DOA
Onur Üyesi

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
Whodaluck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@DOA bulabildiğim görselleri ekliyorum, ayrıca aşağıya bir tanede link ekledim.Sanırım youtube daki araç stock ve 0.6 bar max basıyor olabilir, daha yüksek basınçlar için sesinin çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
cok tesekkurler cevap icin, havayi verimli bir sekilde alabiliyormu acaba alip test etmek cok isterdim. ben de r56larimda hep aem kullandim, bidahaki r56 aracimda ben de arayisa gecebilirim sizin gibi
DOA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-01-2017   #16
HHE

HHE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İzmir / Türkiye

Alıntı:
cok tesekkurler cevap icin, havayi verimli bir sekilde alabiliyormu acaba alip test etmek cok isterdim. ben de r56larimda hep aem kullandim, bidahaki r56 aracimda ben de arayisa gecebilirim sizin gibi
Ivanda m7 var ondan da bilgi alabilirsiniz
HHE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-01-2017   #17
Whodaluck
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
Araştırmaya başladım,

En kısa sürede haber veririm.
Whodaluck'in Yazısını Beğenenler:
Alt 11-01-2017   #18
997TT
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
Ozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Murat abi selam,

Tan abinin senden aldığı GP 2 de Kutu içi falan mı vardı yoksa CDA,OTA tarzı BMC lerden mi vardı ? Alp'e sordum da hatırlayamadı

Bende de birtane 0 hiç kullanmadığım OTA duruyor ona belki custom bir çalışma yaparak monte edebilirim.

Ota yı duzgunce monte edersen ıyı iş gorur...
Ben bır cok denedım,farklar cok azdı...
Alt 11-01-2017   #19
MaGiRuS

MaGiRuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ota yı duzgunce monte edersen ıyı iş gorur...
Ben bır cok denedım,farklar cok azdı...

Bana CAI ler biraz traş geliyor Mike !. Stock kazan icine performans tip filitre takmak dhaa mantikli gibi. Amac soguk hava ise kazani ve emis borularini termoizolator membran ile kaplamak mantikli olabilir. Bir kac layer li olanlari var 3e 1 e kazadar kesiyor sicakligi. Ben birkac tip cai kullandim. Ayni speclerde araclarla roll yaptim uzun sureli, piste girdim vs vs hicbir farkini goremedim sekil den ote.

Sent from my iPhone using Tapatalk
MaGiRuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
MaGiRuS'in Yazısını Beğenenler:
Alt 11-01-2017   #20
AYHAN

Forum Bilgileri
Yer: istanbul TR

Ben DoS cai yi yazlık olarak kullanıyorum .Bulursan al giriş sıcaklığını düşürmeye yönelik yapilmiş güzel cold air intake .
Şu an fk2 type R için ayni sistem eventuri de var .Boş bir sistem değil .Şu an ancak Nam dan 2. El düşerse oda sansina .
İyi forumlar .
AYHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)