MiniPassion.Net   

Go Back   MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" > MINIPassion Pazar > Arananlar

• MINAUTO, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. Turkiye'nin ilk resmi distributor onayina sahip ve Almanya BMW AG tarafindan resmi olarak taninan BMW kulubu BMW Car Club Turkey.

Seçenekler Stil
Alt 22-10-2020   #1
MustafaOk
MINIPassion.net

MustafaOk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL TÜRKİYE

Üye Garajı
Standart R56 bagaj açma tutamağı

Çıkma ya da sıfırda olabilir elinde olan varmı?
MustafaOk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2020   #2
Tarik
MINIPassion.net

Tarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı

Alıntı:
MustafaOk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çıkma ya da sıfırda olabilir elinde olan varmı?
Mesaj atmaya çalıştım ama özel mesaj kutunuz doluymuş
Tarik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2020   #3
darkred
MINIPassion.net

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: Eskişehir

Üye Garajı

Bende arıyorum bu parçayı dün fiyat aldım Teknik Oto'dan 950 TL dediler. Ancak şaseden çıkan parça no ile araç üzerindeki parça no aynı değildi o nedenle bugüne kaldı. Gün içinde gelişme olursa yazarım.

Tarık konuyla ilgili bilgin varsa banada ÖM atabilirmisin.
darkred isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2020   #4
ahmetakyurek
MINIPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

R56 bagaj açma tutamağını değiştirme sebebiniz nedir?
ahmetakyurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-10-2020   #5
darkred
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
ahmetakyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
R56 bagaj açma tutamağını değiştirme sebebiniz nedir?
Ben bagajı açamıyorum. İçindeki swich'te sorun vardı tamir ettirdim daha kötü oldu. Şuan bagaj açmak için dokunduğunuz yumusak kısım delik ve içindeki swich kısmı kartın üzerinden koptu
Alt 23-10-2020   #6
ahmetakyurek
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

ya dert o mudur )) çok kolay, benimde başıma geldi, benimkini daha önce kim tamir ettiyse artık saçma sapan bir şekilde takmış, takamamış daha doğrusu.
Ben kendim söktüm tutamacı alta zaten 2 tane vidası var birde elektrik fişini söktüm çıkarttım. Öncesinde elektronik parça satan bir dükkandan 4 ayaklı switch aldım. birde siyah silikon. Tutamacın krom kısmı tırnaklı kolay bir şekilde çıkıyor. Krom kısmı çıkarttıktan sonra tutmacın elektıornik devresinin olduğu plastik parçayı kenarından Düz tornavida ve maket bıçağı yardımıyla ayırdım. elektronik devre üzerindeki dankdik bir işçilikle takılmış switch zaten yerinde yoktu )) yeni swithc'i lehimledim, silikonla plastik parçayı yeniden yapıştırdım. Sök tak Toplam 1 sürdü, maliyet 1,75Tl switch 15lira siyah silikon(silikon halaaa duruyor ). 2 yıldır gümbür gümbür kullanıyorum, tık demeden dokunmatik ekran gibi çalışıyor maşallah )) 950 nedir yaa arabamı alıyoruz ))
ahmetakyurek'nin Yazısını Beğenenler:
Alt 23-10-2020   #7
darkred
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
ya dert o mudur )) çok kolay, benimde başıma geldi, benimkini daha önce kim tamir ettiyse artık saçma sapan bir şekilde takmış, takamamış daha doğrusu.
Ben kendim söktüm tutamacı alta zaten 2 tane vidası var birde elektrik fişini söktüm çıkarttım. Öncesinde elektronik parça satan bir dükkandan 4 ayaklı switch aldım. birde siyah silikon. Tutamacın krom kısmı tırnaklı kolay bir şekilde çıkıyor. Krom kısmı çıkarttıktan sonra tutmacın elektıornik devresinin olduğu plastik parçayı kenarından Düz tornavida ve maket bıçağı yardımıyla ayırdım. elektronik devre üzerindeki dankdik bir işçilikle takılmış switch zaten yerinde yoktu )) yeni swithc'i lehimledim, silikonla plastik parçayı yeniden yapıştırdım. Sök tak Toplam 1 sürdü, maliyet 1,75Tl switch 15lira siyah silikon(silikon halaaa duruyor ). 2 yıldır gümbür gümbür kullanıyorum, tık demeden dokunmatik ekran gibi çalışıyor maşallah )) 950 nedir yaa arabamı alıyoruz ))
Üstadım bende de o kadar elektrik bilgisi olsaydı zaten ooo oooo

Tutamağı söküp inceledim daha önce tamir ettirdiğim yer krom parçayı sökerken ayaklarını kırmış sonrada japonlamış kırmadan açmanın imkanı yok

Arabamı aldım aldıktan 1 ay sonra bozuldu. 3 yıldır anahtarla bagaj açıyorum Sinir bastı artık
Alt 23-10-2020   #8
ahmetakyurek
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

AVmlerde sıkıntı olur bilirim )
Ya yedek anahtarla gezeceksin yada motor kapat anahtarı çıkart kontaktan bagajı aç ))
Büyük sıkıntı.
Maslak sanayide MBS serdar abi var, ikinci el yada sıfırını bulma ihtimalin yüksek. 0 (533) 469 71 53
ahmetakyurek'in Yazısını Beğenenler:
Alt 23-10-2020   #9
darkred
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Alıntı:
AVmlerde sıkıntı olur bilirim )
Ya yedek anahtarla gezeceksin yada motor kapat anahtarı çıkart kontaktan bagajı aç ))
Büyük sıkıntı.
Maslak sanayide MBS serdar abi var, ikinci el yada sıfırını bulma ihtimalin yüksek. 0 (533) 469 71 53
Hahaha Aynen AVM ler kabus ama sağolsunlar bagaj çalışmıyor arabam benzinli dediğimde çok zorlamıyorlar burada. En büyük problem arabayı stop edip tekrar çalıştırmak

İlginize teşekkürler Serdar Usta'yı aradım. Elinde şuan ikinci el olarak yokmuş. Krom kaplamalı model sıfır olarak 950 TL'ye borusan'dan çekebilirim dedi.

Tamir için gönderirseniz bir bakarız 250 TL civarıda tamiri tutar dedi. Hazır niyetine girmişken sanırım sıfır'a yöneleceğim... Uğraşamam dahada bu bagajla...
Alt 23-10-2020   #10
ahmetakyurek
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Benim makina 2011 model 2017de switch bozulmuş yaptırılmış 2018de ben aldığımda bozuktu ben kendim yaptım dediğim gibi 2yıldır çok iyi çalışıyor. Demek istediğim switchler küçük dayanıksız(o yüzden ben daha büyük switch kullandım ) olduğundan birde çok kullanıldıkları için arızalanması sık rastlanan bir durum, sıfır aldığında bile bir yıl sonra sıkıntı yaşayabilirsin.
ahmetakyurek'in Yazısını Beğenenler:
Alt 24-10-2020   #11
MustafaOk
MINIPassion.net

MustafaOk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL TÜRKİYE

Üye Garajı

Benim tutamacı söktük bugun içini japonlamışlar tamir etmeye çalışmışlar hepten mahvetmişler mecbur almak zorundayım.Devamlı kumandadan aç sorun oluyor.Sanırım sadece tuş olarak satılmıyor komple bütün olarak satılıyor.
MustafaOk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2020   #12
darkred
MINIPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı

Aynen tek parça olarak satılıyor. Ben dün satın aldım, çıta kısmını boyacıya bıraktım. Yarın teslim alacağım. Tutamakta İki kod numarası çıkıyor. Birisi dışı kromaj olan model. Birde astarlı boyanabilen versiyon var. Krom olan borusan stokta mevcut 950 TL. Diğeri yurt dışı sipariş geliyor. Ben astarlı model bulunca kaçımadan aldım.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)